Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

“GÖZUCU ile BURSA - İSTANBUL” Karma Sergisi

Sergide; ortak bir çok noktası bulunan Bursa ve İstanbul şehirleri ele alınmış olup, tarihi, kültürel ve sosyal yapıları incelenmiş, farklı bakış açılarıyla ve farklı tekniklerle yorumlanmıştır. Fotoğraf, linol baskı ve afiş tasarımından oluşan sergi, Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’ndan Dr. Öğr. Üyesi Gülhan Acar Büyükpehlivan, Bursa Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Zekiye Sayar, Bursa Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Derya Kayacık ve İstanbul Çengelköy Şehit Okan Altıparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden İlhan Beker Koordinatörlüğünde düzenlenmiş olup öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.


Sergi ilk olarak 09- 15 Mart 2018 tarihleri arasında Bursa Konak Kültürevinde ikinci olarak Istanbul’da ise 06-09 Nisan 2018 tarihleri arasında Üsküdar Gençlik Merkezinde sergilendi. İstanbul sergimizin açılışında konuşma yapan Müd. Yard. Öğr. Gör. Dr. Demet Öznaz; “Bu sergiyle geçmişte, günümüzde ve gelecektede önemli yer tutan Bursa ve İstanbul şehirlerine farklı bakış açılarıyla elde edilen ve farklı tekniklerle yansıtılan görsellerin sergilendiği, şehirlerarası birlikteliğin daha da önem kazandığı ve bu tür birlikteliklerin daha da artması” dileklerinde bulundu. Sergide ayrıca katılımcı tüm öğrencilere Katılım belgeleri takdim edildi.


Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü ve Tasarım Bölümü öğrencilerinden Umut Emre Ertencan, Soyhan Namazcı, Duygu Özcan, Sedanur Atmaca, Simge Çetiner, Elif Anar, Zeynep Yıldız, Ebru Bozan, Şeyma Nur Can, Ceyda Akbaşlı, Yaşar Yılmaz, Dilay Uzun, Erdem Yılmaz, Dilek Şensoy, Leyla Batur, Sena Ezgi Koç, Denizcan Keskin, Ceyda Avcı ve Damla Koç çektikleri fotoğraflarla sergiye katkı sağlamışlardır. Öğrencilerimizi bu çalışmalarından dolayı tebrik eder mesleki hayatlarında başarılar dileriz.

 


Bu sayfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından en son 27.06.2018 10:21:34 tarihinde güncellenmiştir.