Su Ürünleri

Su Ürünleri Programı, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde 1993 tarihinde kurulmuştur. 1993-1994 öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Daha sonra 2001-2002 öğretim yılından itibaren ikinci öğretim programına da öğrenci almaya başlamıştır. Öğretim süresi 2 yıl olup "Su Ürünleri Teknikeri" ünvanıyla mezun vermektedir.

Su Ürünleri Programı’na kayıt olan öğrencilerimiz su ürünlerinin çeşitli alanlarıyla ilgili bilgilerle donanmış olarak yetişirler. Öğrenimleri süresince okudukları dersler, laboratuar ve arazi uygulamaları, ödevleri ve bitirme projeleri bu alanda karşılaşacakları sorunları çözmelerine yardımcı olacak niteliktedir.

Öğrencilerimize; su ürünlerinin temel ve uygulamalı (temel bilimler, yetiştiricilik, avcılık, işleme teknolojisi vb.) alanlarında yüksek bilgi ve beceri kazandırmak asıl amacımızdır.

Su Ürünleri Programı’nda, sektörel bazda kazanılması gereken yeteneklerin kazandırılması, mezunlarımızın piyasada kolaylıkla iş bulabilmesini sağlamaktadır.

2011-2012 Öğretim Yılından itibaren Su Ürünleri Bölümü altında Su Ürünleri Programı adıyla öğretime devam etmektedir.

 

 

Su Ürünleri 


Bu sayfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından en son 13.09.2015 19:36:35 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM