Makine ve Metal Teknolojileri

2011- 2012 Öğretim Yılı Bahar Dönemi itibariyle Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Makine Programı olarak eğitim ve öğretime hizmet etmektedir.

Makine Programı farklı disiplinlerdeki çalışma alanlarını kendi içerisinde harmanlamış, güçlü ve konusunda uzman kadrosu ile yıllardır piyasanın ihtiyaçlarına hizmet veren teknikerler yetiştirmektedir.

Makine Programın’da öğrenim süresi 2 yıldır.  Bölümümüze sınavsız geçişle gelen meslek lisesi mezunları  ya da artan kontenjanlara sınav puanı ile yerleştirilen lise mezunları, Mesleki eğitim sonunda mezunlarımız; torna, freze, taşlama gibi konvansiyonel takım tezgahlarını ve gelişmiş bilgisayar kontrollü CNC tezgahlarını kullanarak makine parçalarının yapımı için gerekli beceriyi ve teknolojik bilgiyi kazanırlar Öğrenim süreleri boyunca aldıkları dersler ve hazırladıkları ödev ve tasarladıkları projeler problem çözme yetilerini geliştirmek için kullandığımız en önemli araçlardır. Makine konuları ile ilgili becerilerini geliştirirken sadece alıcı olmak dışında, öğrendikleri bilgileri pekiştirme ve kendi düşünceleri ile birleştirip çözüm odaklı çalışmayı öğrenirler.

 Piyasada Makine sektördeki ara eleman açığının çok olması ve yüksek standartlarda verdiğimiz eğitim sayesinde mezunlarımız oldukça hızlı iş bulabilmekte,  “Makine Teknikeri”  unvanı ile öğrendikleri bilgileri uygulayabilmektedirler.

 

Makine Programı


Bu sayfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından en son 29.09.2015 11:54:03 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM