Müdürün Mesajı

 

Sevgili Öğrencilerim,

Öncelikle 131 yıllık köklü tarihinde, Ülkemiz için çok sayıda değerli şahsiyetler yetiştirmiş Marmara Üniversitesi’nin öğrencisi olmanızdan dolayı sizleri tebrik ederim. Bu köklü kurumun seçkin bir unsuru olan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’muz, her biri alanlarındaki akademik başarıları ile kendilerini kanıtlamış, aynı zamanda öğrencilerine bir aile şefkati ile yaklaşan öğretim elemanları ve uzman idari kadrosu ile sizlerin hizmetindedir. Yüksekokulumuz, 10 bölüm altında, birinci, ikinci ve uzaktan öğretim programları ile yaklaşık 2500 öğrencimize eğitim-öğretim hizmeti vermektedir. Bu yapısı ile başta İstanbul olmak üzere, Ülkemizin her bölgesinde giderek artan endüstriyel kuruluşların yetişmiş kalifiye eleman ihtiyaçlarını karşılamada çok önemli bir işleve sahiptir. Son yıllarda akademik kadromuz tarafından gerçekleştirilen kurumsal, ulusal ve uluslararası ölçekli projelerle laboratuvar ve atölye altyapısı önemli ölçüde yenilenmiş olan kurumumuz, Türkiye’nin en kaliteli meslek yüksekokulları arasındadır. Kurulduğu 1991 yılından günümüze kadar yaklaşık 13000 tekniker mezunumuzun büyük kısmı ilgili sektörlerde çok başarılı çalışmalarla kendi işyerlerini kurmuşlar veya çalıştıkları kurumun vazgeçilmez unsurları haline gelmişlerdir. Mezun öğrencilerimizden ve istihdam eden kuruluşlardan gelen olumlu geri bildirimler ve yapıcı eleştiriler, bizler için gurur kaynağı olmanın yanı sıra öğretim politikalarımızı geliştirmede de en önemli referanslarımızdır.

Gittikçe küçülen, mesafelerin önemini kaybettiği dünyamızda, Ülkemizin yakaladığı gelişme ivmesini daha da yukarıya taşıma sorumluluğuna sahip teknik elemanlar olarak sizlerin; Yüksekokulumuzun nitelikli akademik personelinin bilgi birikimleri ve tecrübelerinden azami ölçüde yararlanma hedefinde olmanız çok önemlidir. Ayrıca ileride alacağınız sorumluluklarda meslek etiği ve genel ahlak kurallarına sadakat göstermeniz başarınızın en önemli anahtarı olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle sizlere Yüksekokulumuzu tercih etmenizden dolayı teşekkür eder, başarılarınızın daim olmasını dilerim.

 

Prof. Dr. Mustafa AY

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü


Bu sayfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından en son 25.09.2021 18:18:09 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM